rustikální svatba

Rustikální svatba? Proč ne!

Trendem dnešní doby je čím dál víc být šetrný k naší planetě. Chovat se ekologicky, třídy odpad, neplýtvat. To jsou všechno činnosti, které by dnes měly být již součásti každé domácnosti. Návrat k přírodě a souznění s ní je čím dál, tím víc i tématem na svatbách. Říká se jim svatby v rustikálním stylu. Neboli blíže k přírodě, návratu k ní. Jak takovou svatbu naplánovat, zorganizovat a co vše to musí obnášet, aby pojem rustikální nezůstal pouze jen pojmem?

Co znamená rustikální svatba?

Rustikální svatba znamená v překladu co nejpřirozenější, nebližší přírodě. Vše, od nevěsty s ženichem, přes květinovou výzdobu až po samotný svatební dort, je v tónech přírody.

Rustikalni-svatba

Na svatbě nejsou žádné stuhy, umělé prvky, nerecyklovatelné materiály. Květiny jsou luční, nevázané, nebo jen stažené lýkem. Místo váziček se nejčastěji používají zavařovací sklenice nebo například lahve od vína. Dominantními prvky jsou potom veškeré dekorace ze dřeva – proutěné koše, dřevěné podstavce nařezané z kmenů stromů, větvičky, nebo oblíbené dřevěné palety. Dekorací v rustikálním stylu stále přibývá. Můžete si je vyrobit sami, nebo přenechat profesionálům. Firem, které se zaměřují speciálně na rustikální svatby je již několik na našem trhu. Jistě si vyberete.

Co se týče nejvhodnějšího místa pro tento typ svatby, tak jsou to zajisté statky, stodoly či jiné usedlosti. Vše by se mělo odehrávat pod širým nebem, ideálně na louce. Samozřejmě je nutné myslet i na mokrou variantu, kam by se dalo případně schovat, a proto je stodola na svatbu ideálním řešením. Tipy na svatební místa můžete nalézt například na www.zabava-nasvatbu.cz/místa-nasvatbu.

Rustikalni-svatba

Návrat k přírodě

Osvětlení na svatbě by mělo být také co nejvíce ekologické – svíčky z včelího vosku (pozor, neztotožňuje se s vegan stylem), solární světýlka a lampičky jsou též skvělým řešením. Vzhledem k tomu, že trendem je, svatbu ladit do určitých barev, ani ta rustikální není výjimkou. Zde volíme barvy, jak jinak než přírodní, tlumené – béžová, krémová, zelená, bílá či hnědá.

Do rustikálního stylu se můžou sladit i ženich s nevěstou, nebo by se o to měli alespoň pokusit. V případě ženicha určitě není vhodné volit klasický smoking. Je lepší odlehčenější styl, krémová košile, motýlek, kšandy a hnědé či béžové kalhoty. Nevěsta by se měla naopak vyhnout krinolínám, šněrovačkám nebo výrazným aplikacím. Určitě se nedoporučují podpatky, které by v přírodě trpěly, včetně nohou nevěsty. Informujte o tom i hosty. Pokud chcete uvolněnější atmosféru, není nic jednoduššího než oznámit, že dress code bude casual v tlumených tónech, žádné róby nebo obleky.

Nezapomeňte na sestavení jednoduchého svatebního menu, které by též nemělo být příliš činané a hlavně servírované na prostém porcelánu. Vytáhnout můžete například džbánky po babičce, dózy na limonády nebo keramické hrníčky na kávu. Svatební dort bude vypadat krásně na kulatém odřezu ze dřeva či špalku.

Tak a vaše rustikální svatba je připravena. Tipů a triků je zde nespočet, a proto je příprava velice důležitá. S tím vám můžou pomoci zkušení koordinátoři nebo jen poradci, kteří již podobné akce organizovali.

Rustikalni-svatba

 

| Žádný komentář »