Přírodní svatba

Přírodní svatba

 Podívej se hluboko do přírody a pak všechno lépe pochopíš.“ To jsou slova německého fyzika a vědce Alberta Einsteina. Není pochyb o tom, že příroda k člověku patří. Vzbuzuje v nás klid, navozuje atmosféru domova, pomáhá nám lépe poznat sebe sama. Koneckonců i prarodiče Adam s Evou byli umístěni do rajské zahrady a Stvořitel jim řekl: „Buďte plodní a množte se, naplňte zemi a podmaňte si ji.“

Jste-li přirozenými milovníky přírody, neváhejte a naplánujte svou svatbu přímo uprostřed ní. Přírodní svatba se v posledních letech těší nebývalé oblibě. Co všechno k přírodní svatbě patří? Vkus se nedá nařídit, ale přesto vás následující podněty možná obohatí.

Přírodní svatba

Podstata přírodní svatby

Co je podstatou přírodní svatby? Jak už bylo řečeno, je to splynutí a propojení s přírodou, s přírodními materiály a jejich krásou i vůní. Jednou z hlavních věcí, která by na přírodní svatbě nikdy neměla chybět, jsou květiny. Množství květin. Stejně tak svatbu okrášlí i použití mechů, kapradin, listů, kaštanů nebo šišek a kamenů. Zkrátka všeho, co s přírodou přímo souvisí.

Jak zvolit místo

Jaké místo je pro konání přírodní svatby nejlepší a nejvhodnější? Zatímco svatba v lese by se v lese opravdu měla konat, přírodní svatba nutně nevyžaduje, abyste byli na rozkvetlé louce nebo uprostřed džungle. V tuzemských podmínkách bývají nejběžnějšími místy konání přírodní svatby například staré nebo rekonstruované stodoly, farmy, statky nebo zahrady. Prostředí takových míst je v souladu s přírodou, je zpravidla tvořeno přírodními materiály a ničím neruší slavnostní a jemné pojetí přírodní svatby.

Plánujete-li přírodní svatbu, můžete samozřejmě zamířit i přímo do přírody samotné. Může jít kupříkladu o pláže. Buď můžete vycestovat na nějaké exotické místo v zahraničí, nebo se můžete porozhlédnout po některé z českých pískových pláží. V tuzemsku jich je spousta, ať už u oficiálních koupališť, jezer, zatopených lomů nebo rybníků. Velké oblibě se těší i louky. Jde o romantické místo, kde se budete nacházet v samotné náruči přírody. Než tuto variantu zvolíte, ujistěte se, zda a případně kolik pozvaných hostů trpí na sennou rýmu nebo jinou alergii. Ze svatebního obřadu by se mohla snadno stát „třída“ nastydlých lidí.

Dekorace a výzdoba

Jak již bylo řečeno, na přírodní svatbě se nešetří všelijakými materiály mající svůj původ právě v přírodě. V jakých barvách by dekorace a výzdoba měla být? Pamatujte na to, že přírodními barvami jsou především bílá, béžová, hnědá, žlutá, zelená nebo bordó. Stejně tak dobře zvolte a použijte hlavní přírodní materiály, kterými jsou sklo, dřevo a kov.

Pokud jde o výzdobu, atmosféru přírodní svatby dokonale podpoří například proutěné košíky s ovocem, svítilny, rustikální ptačí klece nebo kovové konve s květinami. Přírodní svatba rovněž snese sklenice nebo skleněné láhve omotané přírodním provázkem a ozdobené různými doplňky jako jsou třeba knoflíky.

Přírodní pozvánka

O tom, že plánujete svatbu v přírodním stylu, můžete vkusně informovat už samotnou svatební pozvánkou. Může být na ní nalepená slaměná mašle nebo sušená květina. Pokud vás čeká svatba na podzim, můžete už dopředu posbírat a usušit krásné a barevné druhy listí, na které pozvání napíšete. Jde o jemné a skromné pojetí, ale právě takové je v přírodě nejběžnější. Na pozvánce se můžete zmínit i tom, zda je i zajištěn dj na svatbu.

Nejvhodnější květy

Co se výběru použitých květů týče, vždy jde především o to, v jakém ročním období se svatba bude konat. Například na jaře je vhodné pro výzdobu použít jemné růžové růže nebo světle či tmavě zbarvené šeříky. V letním období to mohou být pšeničné nebo ječmenné klasy, makovice nebo bílé kvítí. Podzim si říká o použití dýní, ořechů, listů nebo šípků. A v zimě je pak nejlepší použít bílé kvítí, cesmínu, šišky nebo jehličí.

 

 

| Žádný komentář »