Svatební fotograf

Svatební fotograf – 8 tipů, jak vybrat správného

Svatební fotograf je jedním z nejdůležitějších témat, pokud zrovna plánujete vaši svatbu. Je to určitě oblast, kterou není dobré podcenit. Výběr na trhu je totiž obrovský a zorientovat se v něm není vůbec snadné. V následujících osmi krocích si povíme, čemu obzvlášť je nutné věnovat pozornost při výběru svatebního fotografa. Vždyť krásné fotografie z vašeho nezapomenutelného dne jsou to, co vám zůstane už navždy.

Svatební fotograf

 

1. Stanovte si rozpočet

To je jeden z klíčových bodů, které je potřeba udělat. Kolik do svého svatebního fotografa můžete nebo chcete investovat. Tím se určitě provede jistá selekce.

2. Udělejte si průzkum

a ujasněte si, jaký typ fotografií chcete. Vzhledem k tomu, že každý svatební fotograf má svůj osobitý styl, některým fotografům jdou spíše momentky, jiným zase akční fotografie nebo ty aranžované. Až se rozhodnete, jaký typ fotografií chcete vy, udělejte si vzorek, který potom fotografovi předvedete.

3. Reference

jsou jedním z nejdůležitější aspektů, podle kterých byste měli vybírat. Není nic osvědčenějšího než doporučení. Nicméně pozor, to, co vyhovuje někomu jinému nemusí vyhovovat vám, takže se zaměřte hlavně na ty body, které požadujete vy.

Svatební fotograf

4. Zkušební focení

Pokud již budete mít vybrané například dva fotografy, objednejte si zkušební focení. Je to služba, která je již běžně nabízená. Může být také pod názvem předsvatební focení. Je to velice dobrý test, abyste poznali, jak vám fotograf sedí při svojí práci. Jestli je aktivní, zda vymýšlí různé aranžování nebo zkrátka zda se vám s ním dobře pracuje.

5. Osobní kontakt

Pokud, ať už z jakéhokoli důvodu, nebudete chtít absolvovat předchozí bod, sejděte se alespoň na poznávací kávu. Osobní kontakt je velice důležitý. Focení fotografií, ať už svatebních či jakýchkoli jiných, je svým způsobem intimní záležitostí, a proto by vám člověk za objektivem měl být minimálně sympatický.

6. Stanovte parametry

Předem si zjistěte, jak dlouho, kolik fotografií a kolik finálních fotografií (rozumějte upravených) na konci dostanete. Tyto parametry je důležité stanovit si předem, a hlavně si předem říct, zda je tolik fotografií pro vás málo či moc.

Svatební fotograf

7.Smlouva

Mějte práci svatebního fotografa ošetřené smlouvou. Sice vám to neubere na stresu, že v případě, že fotograf nedorazí, čeká jej pokuta, nebo v případě suplování vám dá slevu z ceny, nicméně je to pořád lepší něco než vůbec nic. Do smlouvy nezapomeňte zahrnout podmínky užívání fotografií i ze strany svatebního fotografa.

8. Vyhněte se nabídce 2v1

Tím je myšleno, že váš fotograf bude zároveň i kameramanem. V jedné sobě to kvalitně nejde. Pokud samozřejmě pracuje kameraman a fotograf v týmu, můžete to být skvělá nabídka, nebo také se vám může líbit práce jednoho a už méně ta práce druhého. Pokud k tomu dojde, nebojte se a řekněte to. Vy jste ten zákazník a vy budete platit za výsledek. Toto je oblast, kdy kompromisy dělat nemusíte.

svatba na schodech

Věříme, že těchto pár tipů vám pomůže při výběru toho správného fotografa na svatbu a zachycené momenty budou zdobit nejen zdi vašeho domova.

Další články najdete zde:

| Žádný komentář »