svatba v zimě

Svatba v zimě

Kdy mít svatbu?

Jedno staré přísloví vycházející z Bible říká: „Když jsou dva, mají více tepla.“ Ve dvou se v životě dělá spoustu věcí snadněji, než když je člověk jen sám. A nemusí jít zrovna jen o teplo, což je v době zdražování energií důležité. Zima vůbec nemusí být tísnivým obdobím, obzvlášť pokud jste si naplánovali společný start do života právě na zimu.

Jak to udělat, pokud chcete svatbu naplánovat na zimní období? Je svatba v zimě vhodná? Jaké může mít výhody a nevýhody?

Co zima nabízí

V čem je zimní období pro realizaci svatby výjimečné? Co vám zima nabízí a žádné jiné roční období vám to nenabídne? I když do značné míry záleží na vaší povaze a na tom, co jako člověk preferujete, zima vás nemusí rozhodně odrazovat. Například dřevo praskající v otevřeném krbu je pro svatební obřad kompozicí, kterou vám jiné roční období nenabídne. Stejně tak bílá nevěsta na bílém sněhu. Existuje vznešenější kombinace tak moc připomínající slavnou Popelku? Brzké stmívání navíc umožňuje zapálit svíčky v relativně brzké denní hodině. O nenapodobitelnou atmosféru je tak dokonale postaráno. Zimní období rozhodně má co nabídnout.

Výhody zimní svatby

Jaké jsou hlavní plusy, proč uspořádat svatbu v zimě? Mezi ty hlavní patří například tyto:
  • Bezkonkurečně nízké ceny – je to právě zima, kdy se obchodníci prodávající svatební šaty dostávají na bezkonkurenční slevy. Stejně tak pronajímatelé hotelů a penziónů mimo hory nabízejí zajímavé slevy. A nejinak tomu je i s dalšími službami potřebnými pro uspořádání svatebního dne.
  • Slevy na líbánky v tropech – na první již zmiňovaný důvod navazuje i ten druhý: slevy od cestovních kanceláří na exotickou dovolenou. Právě v zimním období se dá výhodně pořídit svatební cesta do některé z tropických destinací. Na místo, na které jste nikdy nebyli a možná už nikdy nebudete. Paradoxně tak díky zimě můžete na chvíli utéct do léta.
  • Volné termíny – v zimě si rovněž můžete vybírat z více volných termínů vašeho svatebního fotografa nebo fotografky. Stejně to platí i při bukaci koordinátora nebo koordinátorky svatební zábavy. Ti všichni jsou obyčejně v zimě méně vytížení.
  • Více volna–s volnějším časem souvisí i další výhoda zimního období. Většina hostů nemá zimu zaplněnou aktivitami ohledně zahrady, chalupy či chaty nebo dovolené. Snadněji je dostanete na svatební obřad a zábavu.
  • Výjimečné dekorace – poslední velkou výhodou zimy je jedinečná dekorace, kterou mráz v kombinaci se sněhem nabízí. Blyštivé slunce, třpytivé kovové flitry, zimní girlanda nebo sezónní květinová výzdoba, dřevěné dekorace – to všechno je v podání zimy zcela výjimečné

 

Nevýhody svatby v zimě

Poctivé je uvést i případné nevýhody toho, když se rozhodnete říct si své první společné „ano“ v zimním období. Svatba v zimě nabízí například krátké dny. Pro někoho již zmiňovaná výhoda, pro jiné nedostatek. Rovněž nevyzpytatelné povětrnostní počasí může znepříjemnit naplánované akce. Nevěsta, ženich i ostatní svatebčané navíc musí myslet na svoje zdraví a nepodcenit oblečení. To přirozeně vyžaduje počítat se šatnou nebo úschovnou oděvu pro větší množství lidí. A aby toho nebylo málo, zima s sebou přináší i obtížnější dopravu. Protože silnice mohou namrzat a být hůře sjízdné, je potřeba počítat s možným zdržením návštěvníků svatby.

Jaké místo zvolit

Na závěr ještě několik tipů na místo pro uspořádání svatby v zimě. Je moudré s předstihem zarezervovat nějaký zámecký hotel, statek nebo farmu dostatečně dopředu. Při tom je potřeba ujistit se, že prostory, kde se svatební obřad, hostina i zábava budou odehrávat, jsou dostatečně vyhřívané, aby nikomu nebyla zima. Již zmiňovaný otevřený krb s praskajícím dřevem může být právě tím, co ze zimní Popelčiny svatby udělá nikdy nezapomenutelný zážitek.

| Žádný komentář »