Svatba u moře

Svatba u moře – nezapomenutelný zážitek

Děláte rádi netradiční rozhodnutí? Umíte se odlišit od davu a vydat se jiným směrem? Jak moc jste odvážní v plánování? Čeká-li vás svatba, co ji realizovat někde úplně jinde? Co se vydat k moři? Pokud patříte mezi páry, které se nebojí novot a dobrodružství, máme pro vás praktické podněty, jak se dá taková svatba u moře uskutečnit.

Proč to zkusit

Existuje celá řada výhod, proč svatbu u moře vyzkoušet. My jsme si všimli následujících tří:

Nezapomenutelná romantika

Jednoznačně nejsilnějším důvodem, proč svatbu u moře vyzkoušet, je možnost zažít neopakovatelnou romantiku. Moře se západem slunce, bílý písek, palmy – to všechno dělá z mořských destinací ideální místo pro spojení dvou bytostí v posvátný svazek.

Tip: Zkuste vybrat místo, které toho druhého fascinuje nejvíc. Může jít písečnou pláž, svatbu na jachtě nebo na nejjižnějším místě nějakého světadílu.

Svatba u moře

Rozumná cena

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, svatba u moře vás nemusí finančně zruinovat. Starověký král Šalomoun moudře poznamenal: „Plány pilného vedou k výhodě“. Klíčem je vše dobře naplánovat podle vašich možností. Pro úsporu nákladů zkuste využít následující podněty:

  • spojte svatební obřad s následnou svatební cestou,
  • svatba u moře nemusí být okázalá, naopak scenérie přírody je téměř „zadarmo“,
  • vybrat můžete bližší destinace, jako jsou Řecko, Chorvatsko nebo Itálie.

Tip: Naplánujte si svatbu u moře v zimních měsících. U moře můžete použít letní šaty a nemusíte utrácet za teplejší šaty, které by jinak nevěsta potřebovala v tuzemsku.

Zbavte se stresu

Svatba u moře bude mít blahodárný účinek na vaši psychiku. Již zmiňovaný Šalomoun v jiném přísloví říká: „Radostné srdce je dobrý lék.“ Není tajemstvím, že dobrá psychika znamená dobré zdraví. Svatbou u moře investujete do svého těla. A to je rozhodně dobrá investice.

Tip: Chcete-li stres a odpovědnosti minimalizovat, svěřte přípravu i vlastní provedení svatby u moře svatební agentuře. Postará se o vše potřebné.

Svatba u moře

Na co nezapomenout

Rozhodnete-li se pro svatbu u moře, neměli byste opomenout následující body. Ochrání vás to před zbytečným stresem.

Pečlivě se seznamte s místními zákony

Svatba není jen o pláži a vás dvou. Nacházíte se na území jiného státu, a tak je nezbytně nutné poznat zákony týkající se uzavření manželství v dané lokalitě. To vše udělejte s dostatečným předstihem před termínem svatby.

Tip: I zde platí doporučení o spolupráci s profesionální svatební agenturou. Její odborníci budou místní zákony a požadavky dobře znát.

Nezapomeňte na české zákony

Vyřešením zákonných požadavků v cizině vám neodpadají zákonné povinnosti vzhledem k tuzemské legislativě. Pravděpodobně budete muset:

  • navštívit matriku příslušného tuzemského úřadu a informovat je o uzavření sňatku v cizině,
  • zažádat o nové občanské průkazy.

Nepodceňte počasí

Pamatujte rovněž na to, že svatba u moře znamená vyšší teploty po celý den konání svatby. Buďte na to dobře připravení a zajistěte si stinné místo k odpočinku.

Tip: V některých destinacích bude dobré zajistit si v den svatby dostatek nezávadné pitné vody.

Svatba u moře

Pamatujte na příbuzné a další svatební hosty

Poslední věcí, kterou byste měli důkladně zvážit, než se rozhodnete pro svatbu u moře je skutečnost, že na vaši svatbu asi nebude schopno dorazit tolik příbuzných a známých, jako kdyby se konala v tuzemsku. Ať už z finančních nebo zdravotních důvodů, někteří pravděpodobně zůstanou doma. Nemusí to být problém, ale je dobré si o tom dopředu popovídat.

Tip: Svatbu můžete na dálku streamovat například přes aplikaci zoom nebo jakýkoli videohovor. Díky tomu se k vám připojí každý, kdo jen trochu umí s počítačem nebo mobilem.

| Žádný komentář »