jak vybrat dj na svatbu

Jak vybrat správného DJ na svatbu

Chystáte se na svůj slavnostní den, který vám změní celý váš život? Poté vás budou čekat náročné svatební přípravy, které se nesmí podcenit.

Zaměřeno na hudbu

Hudba je něco, co rozhodně nesmí chybět na žádné zábavě a pokud se jedná o svatební den, tak to platí dvojnásob. Bez správně zvolené hudby a tance by to rozhodně nebylo to pravé. A pokud skutečně nechcete udělat chybu a svůj svatební den si užít naplno, poté tento úkol svěřte profesionálnímu DJ, který na svatbě dokáže vytvořit jedinečnou a tu nejlepší atmosféru a věřte tomu, že právě o to jde.

Profesionál si vždy poradí

Pojďme si jen tak v krátkosti říci, proč je lepší DJ na svatbu, než například celé kapely, ačkoliv samozřejmě ani zde není volba špatná, pokud je novomanželé budou upřednostňovat.

 • V první řadě DJ nezabere tolik prostoru, jako právě celé kapely.
 • Skvěle zvládne ozvučení celé svatby a to poměrně rychleji, než když se musí sladit muzikanti.
 • Nabídka jeho repertoáru je pestrá a snadno uspokojí mladší i starší generaci, případně rychle zareaguje na přání i požadavky.
 • Bohatý výběr kvalitní hudby a to z jakéhokoliv žánru, tuzemských i zahraničních melodií.
 • V podstatě nemusí dělat ani dlouhé přestávky na odpočinek, aby posílil své hlasivky.
 • Hudbou dokáže perfektně dokreslit každou scénku, soutěž, oznámení, promítání videí, zkrátka doladí efektivním a příjemným způsobem svatební atmosféru.
 • A rozhodně mu nevadí se rázně chopit mikrofonu a rozhýbat tak svatební hosty.
 • Můžete mu svěřit rovněž moderování různých svatebních výzev nebo her, případně oznámení.

Jak se zdá, tak svatební DJ je tak trochu kouzelník a proto je nesmírně důležité věnovat pozornost jeho výběru. Určitě je dobré nenechávat nic náhodě a samozřejmě na první schůzce si jasně říct, co od sebe vzájemně očekáváte. Služby, které vám svatební DJ nabídne, mohou být více, než zajímavé a ušetří vám hodně dalších starostí a klidně je můžete využít i u samotného obřadu, rautu, oběda, zkrátka po celou dobu vašeho svatebního dne.

Chcete ještě něco víc? I to je možné

Pokud by vám nestačilo pouze moderování a hudební repertoár, tak můžete využít ještě další služby. Některý DJ totiž umí zapojit do své nabídky i například světelné show, vytvoří různé a velmi zajímavé mlhy nebo nabídne stále oblíbené karaoke. Skutečně záleží jen na vašich požadavcích a nabídce služeb. Cena DJ na svatbu se bude poté velmi lišit a vše bude záležet jen na tom, co byste rádi preferovali. Také hodně záleží na službách, zdali nabízí svatební balíček, kde budete mít stanovené určité služby DJ nebo také si někteří zvolí hodinovou sazbu a poté skutečně rozhodne jen domluva a vaše přání.

První schůzka je nesmírně důležitá

Jak se zdá, tak svatební DJ je skutečně skvělá volba po všech stránkách. Především je jisté, že jeho efektivně využité služby mohou zajistit 100 % úspěch. Nicméně aby všechno zapadlo do nejmenších detailů, tak je důležité si domluvit vše podstatné předem.

 • Pro DJ je nutné vědět, kde se bude obřad konat, tato přesná adresa vám samozřejmě zajistí, že zde bude skutečně včas a na správném místě, ale také pro něho je důležité, v jakém prostoru se bude pohybovat.
 • Stejné to platí i o tom, zdali bude váš svatební obřad či hostina a zábava ve venkovních nebo vnitřních prostorách. Profesionální DJ si poradí snadno s prostorem, ale i zde platí, že musí být na ně připravený.
 • Bezesporu musíte oznámit i čas, kdy obřad začíná. DJ na svatbu bude potřebovat přijet s předstihem, aby vše potřebné bylo zajištěno. Do toho se řadí i například správné rozmístění reprobeden, sestavení DJ pultíku atd.
 • Možná budete překvapeni, ale rovněž i počet hostů ovlivní jeho práci. Nejde o to, pro kolik lidí bude sestavovat repertoár, ale spíše s jakou technikou má přijet. Při menší svatbě postačí základní, ale větší si samozřejmě vyžádá něco jiného pro lepší zvuk.

Jak vybrat DJ na svatbu

Neudělejte chybu

Pokud chcete někde vyšetřit peníze, protože jak je známo, tak svatba není zrovna nejlevnější záležitost, tak rozhodně to nedělejte v oblasti hudby. Můžete si totiž vybrat klasického DJ nebo zacílit přímo na svatebního DJ. Již tohle by vám mělo hodně napovědět, kde byste mohli šlápnout tak trochu vedle. Ne snad, že by jeden byl horší, než druhý, o tom to skutečně není. Jde spíše o zkušenosti, praxi a každý má jiné pole působnosti. DJ, který primárně hraje na různých diskotékách, tak může mít skutečně úspěch, ale bohužel v tomto prostoru, protože bude mít připravený seznam písniček a moderování pro tento typ zábav.

Problém je, že i když budete mít svatbu připravenou do posledního detailu, vyladěné šaty, výzdobu, hostinu, dokonce i program, tak právě tato oblast vám může způsobit neskutečně velké fiasko. A bohužel, bez kvalitní svatební hudby můžete pokazit mnohé.

Proč si vybrat svatebního DJ

Ještě trochu nahlédneme, proč je lepší zvolit profesionála, který se pohybuje ve svatebním prostředí. Není to o tom, že již pár svateb má za sebou, protože každá je jiná a originální, stejně tak jako přání svatebčanů. Podstatný rozdíl je v tom, že dokáže odhadnout hosty a zahrát jim tak stručně řečeno do noty. Rozpozná, kdy by se mohli začít hosté nudit a dokáže tak i moderovat přesně do situace a potřeby, je kreativní i v této oblasti. Navíc se pohybuje na svatbách, tudíž jednoznačně zná svatební atmosféru a mnohé dokáže i zachránit nebo podpořit. Můžete se na něj spolehnout a věnovat se jeden druhému a svým blízkým, které jste si pozvali, aby s vámi strávili ten nejšťastnější den v životě. A věřte tomu, že správně naladěná hudební nota a projev, tak dokáží hodně proměnit atmosféru.

Svatba je den, na který budete vzpomínat celý život, tak nenechte nic náhodě a pořádně si svatební čas užijte.

Jak vybrat dj na svatbu

Co by měl DJ nabídnout

Co očekávat od DJ za služby? Co vše by vám měl být schopen nabídnout? Samozřejmě, že každý člověk je v něčem výjimečný, a to samé platí i o DJ. Přesto máte právo očekávat určitou míru profesionality a spontánnosti zároveň. Na co se při výběru DJ na svatbu zaměřit?

Dobrý svatební DJ umí nejen pouštět hudbu a dělat kravál. Dokáže pobavit hosty. Strhnout je ke společné zábavě. Měl by být schopen udělat pořádnou show, s použitím zvukových efektů i kvalitních světel. Měl by to být člověk dostatečně charismatický, aby lidi svým vzhledem a vystupováním neodrazoval, ale naopak příjemně přitahoval. Ideálně by to měl být extrovert, a ne uzavřený melancholik.

Profesionální DJ se dokáže zhostit i role moderátora svatebního odpoledne. Dokáže návštěvníky svatby namotivovat ke společným hrám. Umí si zajistit pozornost, když je to potřeba, aniž by někoho z přítomných hostů dotkl. Umí být taktní, přesto cílevědomý a zdravě asertivní.

Profesionální DJ by měl nabídnout profesionální světelné i zvukové efekty. Měl by mít rovněž kvalitní mixážní pult, zesilovač, mikrofon a reproduktory. Měl by být schopen nabídnout vám i celou paletu hudebních žánrů – od diska až k dechovce. 

Napsala Kamila

Další článka naleznete ZDE

Výběr svatebních DJs naleznete ZDE

| Žádný komentář »