jak vybrat dj na svatbu

Jak vybrat správného DJ na svatbu

Svatební odpoledne bez hudby si asi nedokážete představit. Pokud jste navíc pohybově nadaní, budete si chtít jako novomanželé odpoledne i večer užít na plno. Téměř polovina českých svateb probíhá s hudbou. Dáme vám pár typů jak vybrat správného DJ na svatbu.

Rozhodujete-li se mezi živou kapelou a DJ, musíte zvážit všechny pro i proti. Pokud zvolíte druhou možnost, jak potom vyprat správného DJ na svatbu? Zkuste při tom myslet na několik následujících rad.

Kde hledat

Svatební DJ je klíčovou osobou hudební zábavy na svatbě. Na internetu najdete velké množství různých DJ, prakticky ze všech koutů republiky. Jednou z možností je navštěvovat konkrétní stránky jednotlivých DJ. Upřímně, je otázkou času, kdy se z toho zblázníte. Daleko lepší a efektivnější cestou je navštívit webové stránky týkající se svateb. Svatební fóra jsou tím ideálním místem. 

Právě zde si můžete přečíst konkrétní zkušenosti svatebčanů s jednotlivými DJ. Na stránkách DJ najdete pravděpodobně jen ty pozitivní reference. Na svatebním fóru můžete naopak narazit na daleko objektivnější hodnocení – i na případnou kritiku, kterou rozhodně chcete znát.

Dalším zdrojem cenných informací mohou být reference od někoho z vaší rodiny nebo blízkých přátel či kolegů. Jedná se asi o nejvíce důvěryhodný zdroj. Vše vám bude podáno bez obalu, na rovinu, otevřeně. 

Poslední variantou, jak najít DJ na svatbu, je oslovit profesionální svatební agenturu. Chtějte konkrétní seznam DJ. Nespokojte se jen s jedním nebo dvěma. Máte právo si vybrat. Chtějte po agentuře předložit reference ostatních klientů. Prohlédněte si jednotlivé profily a vytipujte si ty, kteří vás nejvíc oslovili.

Jak vybrat dj na svatbu

Co by měl DJ nabídnout

Co očekávat od DJ za služby? Co vše by vám měl být schopen nabídnout? Samozřejmě, že každý člověk je v něčem výjimečný, a to samé platí i o DJ. Přesto máte právo očekávat určitou míru profesionality a spontánnosti zároveň. Na co se při výběru DJ na svatbu zaměřit?

Dobrý svatební DJ umí nejen pouštět hudbu a dělat kravál. Dokáže pobavit hosty. Strhnout je ke společné zábavě. Měl by být schopen udělat pořádnou show, s použitím zvukových efektů i kvalitních světel. Měl by to být člověk dostatečně charismatický, aby lidi svým vzhledem a vystupováním neodrazoval, ale naopak příjemně přitahoval. Ideálně by to měl být extrovert, a ne uzavřený melancholik.

Profesionální DJ se dokáže zhostit i role moderátora svatebního odpoledne. Dokáže návštěvníky svatby namotivovat ke společným hrám. Umí si zajistit pozornost, když je to potřeba, aniž by někoho z přítomných hostů dotkl. Umí být taktní, přesto cílevědomý a zdravě asertivní.

Profesionální DJ by měl nabídnout profesionální světelné i zvukové efekty. Měl by mít rovněž kvalitní mixážní pult, zesilovač, mikrofon a reproduktory. Měl by být schopen nabídnout vám i celou paletu hudebních žánrů – od diska až k dechovce. 

Jak vybrat DJ na svatbu

Hudební styl

Od DJ přirozeně očekáváme, že bude plnit nejrůznější hudební přání. Proto se při zvažování, jakého DJ na svatbu zvolíte, předem domluvte na hudebním žánru, který budete chtít. Možná se celý hudební program bude točit v nějakém žánru – kupříkladu retro nebo latina. Ať už vám je blízký jakkoli styl, podrobně si spolu s DJ popovídejte o tom, co vám může nabídnout za autory.

Klíčovou věcí, kterou byste měli mít rovněž rozhodnutou, je možnost výběru skladeb od svatebních hostů. Jako novomanželé máte právo rozhodnout o tom, jaké skladby se budou hrát, a nikdo vám nic nemůže vyčítat.

Samozřejmě se můžete rozhodnout i k tomu, že od určité hodiny necháte hrát skladby podle libovůle hostů. Měli byste si ale uvědomit, že se pak zábava může zvrhnout více k vulgárním textům a celkový pocit ze svatební zábavy se může pokazit. 

Napsala Kamila

Další článka naleznete ZDE

Výběr svatebních DJs naleznete ZDE

| Žádný komentář »