Zábava na svatbu

Smějete se rádi? Potřebujete se smát? Nacházíte každý den důvody k radosti i přes to, že je okolo nás tolik neradostných jevů? Francouzská módní návrhářka Coco Chanel jednou prohlásila: „Žijete jenom jednou. Tak by to měla být zábava.“ Netradiční pohled na zábavu přinesla AudreyHepburn. Řekla: „Nikdo nepřispívá ve společnosti k zábavě tolik jako ti, kteří tam nejsou.“ Andrew Carnegie, americký filantrop a obchodník zase pronesl: „Nejdřív práce, až poté zábava.“ A zákon, který dostali starověcí Židé od svého Boha, v případě svatby dokonce nařizoval: „Pokud se muž nedávno oženil, neměl by sloužit ve vojsku ani by se mu neměly ukládat jiné povinnosti. Na jeden rok by od toho měl být osvobozený a měl by zůstat doma a dělat radost své manželce.“

Jaká zábava na svatbu se dá sehnat? Co všechno při tom vzít v úvahu? Máme pro vás 7 vyzkoušených nápadů, které se na mnoha svatbách osvědčily.

Osvědčené nápady

Nápad první – svatební hry

Není tolik činností, při kterých můžete zapojit tak velké množství hostů na svatbě jako při svatebních hrách. Existují jich desítky (někdo dokonce spočítal, že jich je 33), ale největší popularitě se těší dvě z nich. První je takzvaný Svatební kvíz, při kterém novomanželé dostávají různé předem upravené otázky a manželé odpovídají zvednutím buď boty ženicha nebo nevěsty. Druhou hrou je Svatební kočár, ve které dostávají všichni zapojení úkoly. Při jejich nesplnění musí jako trest vypít panáka, zpravidla alkoholického.

Zábava na svatbu

Nápad druhý – soutěž o nejvtipnější fotku z večera

Umístěte na svoji svatbu fotokoutek. Umožněte všem návštěvníkům večerní zábavy, aby pro vás vyfotili fotografii se vzkazem přímo pro vás. Součástí fotokoutku na svatbu bývají i vtipné rekvizity nebo nápisy. Stejně tak si můžete zvolit libovolné pozadí. Nakonec vyhlaste nejvtipnější fotografii a autorům a zúčastněným věnujte nějakou odměnu.

Nápad třetí – tombola

Pořiďte malé a finančně nenáročné výrobky dostupné v běžných obchodech a každému z nich dejte speciální jméno vycházející z etikety výrobku. Například pokud koupíte tuzemský rum, můžete jej schovat pod označení „výlet na lodi“. Výherce tak bude při vyhlášení napjatě očekávat, o jaký dárek jde. Zábava na svatbě chytne ten správný vítr.

Zábava na svatbu

Nápad čtvrtý – dj na svatbu

Milujete-li tanec, rozhodně nezapomeňte pozvat profesionální dj na svatbu. Postará se o rozproudění zábavy na tanečním parketu. Předem se domluvte na výběru těch správných skladeb a pak už hurá do kola.

Součástí spolupráce s dj může být i vyhlášení karaoke soutěže. Vyzkoušejte, jak umí jednotlivá návštěvníci svatební zábavy zpívat. Vyberte oblíbenou skladbu a pak se už bavte.

Zábava na svatbu

Nápad pátý – překvapení

Máte-li rádi překvapení, svěřte tento bod programu někomu z blízkých přátel a nechte zcela na nich, co tím překvapením bude. Může jít o vystoupení kouzelníka, o pozvání oblíbeného zpěváka nebo o setkání s někým, kdo se v tuzemsku neobjevil už desítky let. Nevýhodou může být fakt, že při této aktivitě ztrácíte kontrolu nad tím, co se bude dít. Ale o tom přeci překvapení jsou.

Nápad šestý – svatební strom

Dostáváte rádi originální dárky? Svatební strom právě takovým dárkem je. Připravte rám s plátnem a základní kresbu kmenu a větví stromu. Jednotlivé listy pak budou vytvářet všichni hosté na svatební zábavě svým otiskem prstu. Připravte různé barvy – například jiné pro ženy, jiné pro muže, jiné pro děti. Obraz bude originálně připomínat, kolik přátel okolo sebe máte.

Zábava na svatbu

Nápad sedmý –budoucnost pro novomanžele

Posledním vtipným bodem, díky němuž se zábava na svatbě rozproudí, je předpovězení budoucnosti pro novomanžele. Pozor, nejde o pozvání věštce. Svatební hosté mohou odpovědět na předem připravené otázky a pak je společně ženichovi a nevěstě přečíst. Může jít například o otázky typu: Jak se budou jmenovat naše děti? Kolik jich budeme mít? Kam vyrazíme na dovolenou? Co bychom měli společně podniknout?

Zábava na svatbu

| Žádný komentář »