Svatební stodoly

Svatební stodoly

Stará stodola dobře hoří.“ Ať už se chystáte vstoupit do manželství jako mladí nebo už jako zralí, zajistit, aby vám to v manželství dobře „hořelo“ neboli klapalo je dlouhodobým důležitým cílem. Jedna z věcí, která může samotný začátek manželství udělat netradičním, je místo konání.

Jedním z oblíbených míst pro svatební obřad jsou v současnosti svatební stodoly. V čem spočívá jejich obliba? Proč stodola svatby tolik přitahuje? Jaké výhody vám to přinese, když si ve stodole řeknete své „ano“ i vy?

Svatební stodoly

Oblíbenost stodol v Česku

Ačkoliv se v Česku tradičně mnoho svateb odehrávalo na hradech a zámcích, poslední léta se těší vzrůstající oblibě svatby ve stodolách. Čím je tento trend „stodolovek“ daný?

Prostředí venkova lidi přitahuje. Mnohým připomíná jejich dětství. Prázdniny strávené u dědečka a babičky na venkově. Skákání do sena, první zamilovaný polibek, bezstarostné dětství. Na venkově člověk zapomíná na „městské“ starosti. Vypíná, respektive přepíná na jiný režim. Člověk se stává klidnějším, vyrovnanějším, pozitivnějším, přístupnějším. Právě to jsou důvody, proč tolik Čechů přitahuje stodola na svatbu.

Výhody stodol

Kromě již zmíněného vlivu na psychiku novomanželů existují i další praktické důvody, proč svatbu ve stodole realizovat. Jaké důvody to jsou? V prostředí stodol se dá uskutečnit nejen důstojný a romantický svatební obřad, ale může zde probíhat i svatební hostina a odpolední a večerní zábava. Ve stodole jste chráněni před slunečním žárem i případnou dešťovou přeháňkou. Ve stodole máte obvykle k dispozici elektrický proud, ale může dorazit i dj na svatbu. Ve stodole můžete vařit a připravovat pokrmy pro svatební pohoštění. Stejně tak se tady dá i profesionálně fotittancovat a bavit se. Stodoly mají své nesporné výhody.

Jedním z hlavních benefitů pořádání svateb ve stodolách je jejich umístění. Zpravidla se nacházejí na okraji vesnic a tím je zajištěno žádané soukromí pro celou svatební sestavu hostů. Případný hluk z veselí tak nemusí nikoho zbytečně rušit.

Zázemí stodoly

Pořádáte-li svatbu a svatební hostinu ve stodole, je nutné mít zajištěné zázemí kuchyně. Mnoho dnešních rekonstruovaných stodol má k dispozici nejen přívod vody a elektrického proudu, ale má i svojí vlastní kuchyni pro přípravu pokrmů.

Stejně tak bývá u stodol k dispozici toaleta a případně i ubytování pro ženicha a nevěstu nebo i další hosty. Tím vzniká dokonalá kompozice pro ničím nerušenou oslavu až do rána.

Pokud stodola, kde plánujete svatební obřad, nedisponuje vlastní kuchyní, není nic snazšího než si takovou kuchyni pronajmout. Existuje celá řada profesionálních firem nabízejících catering i stylové vaření při různých slavnostních událostech. Prostě zadáte místo konání svatby, počet přítomných hostů, požadavky na studenou i teplou kuchyni, požadavky na nealkoholické i alkoholické nápoje, a o vše bude postaráno.

Svatební stodoly

Nadčasový trend

Svatební stodoly představují nadčasová trend v podobě příjemného splynutí člověka s přírodou. Uchovávají relativní pohodlí potřebné pro bezproblémový průběh obřadu, hostiny i zábavy, ale zároveň umožňují všem návštěvníkům „utéct“ do přírody a užít si klid venkova.

Po celé České republice existují desítky až stovky rekonstruovaných i původních stodol nabízejících služby pro konání svatby. Mnohé z nich mají svůj příběh a tím i své osobité kouzlo. Na všech můžete prožít výjimečnost romantického pojetí vaší svatby. Všechny jsou v něčem netradiční. I když není až tak důležité, kde si své „ano“ říkáte, jako to, s kým si ho říkáte, přesto je prostředí svatebního obřadu i další zábavy mocným nástrojem pro probuzení dobré nálady a pocitu štěstí. A to za to stojí!

| 1 komentář »