Svatební šaty

Svatební šaty

Šaty dělají člověka.“ Kolikrát jste už slyšeli známý výrok českého herce Jana Wericha? Toto rčení vystihuje osvědčenou pravdu. To, jak se oblékáme, do značné míry prozrazuje dost o tom, jak smýšlíme, čemu věříme, co vyznáváme, zkrátka to, jací jsme.

Vzhledem ke slavnostnímu významu svatby se novomanželé chtějí kvalitně, důstojně i krásně obléknout na svatební obřad. Člověk se totiž nežení a nevdává každý den. Jaké šaty na svatbu se hodí nejvíce? Kde je vybírat? Na co pamatovat? Jak by se měla obléknout nevěsta, ženich a případně i děti?

Kde šaty vybrat

Existuje celá řada možností, kde mohou ženich a nevěsta vybírat jednoduché svatební šaty. Například na internetu existují desítky portálů zaměřených nejen na samotný prodej nejrůznějších svatebních šatů, ale i na sdílení zážitků, rad a doporučení hlavně ze strany nevěst. Svatební fóra a diskusní stránky přinášejí nepřeberné množství příspěvků týkajících se svatebních šatů.

Přestože doba internetu neustále posiluje e-shopový prodej, velká část nevěst i ženichů upřednostňuje osobní nákup svatebních šatů ve svatebních salónech. Vede je k tomu jednoznačná výhoda: možnost vyzkoušet si šaty na svatbu přímo na sobě. Nejenže tím předejdete nepříjemnému zjištění, že vám poštou zaslaný balíček se šaty nesedí, ale navíc si můžete osahat použití materiál a na vlastní oči vybrat právě takový odstín látky, která vám sedí nejvíc. Návštěva svatebních salónů vám také přináší možnost poznat nové, možná vámi doposud neobjevené typy a střihy svatebních šatů. Právě ve svatebních salónech se totiž můžete zamilovat do úplně nových šatů. Svatební salóny vám samozřejmě poradí i s otázkou, jaké dětské šaty na svatbu se hodí nejvíc.

Svatební šaty na míru

Ať už se rozhodujete pro jednoduché svatební šaty nebo svatební šaty s dlouhými rukávy, někdy může být nejlepším řešením nechat si zhotovit svatební šaty na míru. Zpravidla je to služba, kterou vám nabízí profesionální svatební salóny. Pravda je, že nevýhodou takového řešení jsou vyšší náklady na jejich pořízení, na druhou stranu vzhledem k výjimečnosti svatby se jedná o naprosto přirozenou investici. Pamatujte také na to, že svatební šaty ušité na míru se prodávají mnohem obtížněji než šaty z klasické, běžné konfekce.

Jaký styl vybrat

Když se rozhodujete o tom, který styl svatebních šatů byste si měli na svatbu vybrat, měli byste brát v úvahu především váš osobní styl. Co se líbí vám osobně? Jakou barvu milujete? Dokážete si představit sama sebe v bílé? Co ženich? Chce barevně ladit s nevěstou a obléknout se do světlejších odstínů? Nebo spíše preferujete klasickou černou? Není mnoho pravidel týkajících se sladění ženicha a nevěsty, ale přesto jedno byste měli respektovat. Barva ženichovy košile by měla být stejná jako barva šatů nevěsty. Tím dosáhnete dokonalého sladění.

V poslední době se těší oblibě i takzvané boho svatební šaty. Ať už se jedná jednoduché svatební šaty nebo svatební šaty s dlouhými rukávy, můžete si vybrat takové, které budou ladit s prostředím, kde se vaše svatba bude odehrávat. Půjde o přírodu, les, louku, hrad, zámek nebo klasickou obřadní síň? Nebojte se zvolit to, co vám k danému prostředí ladí nejvíc. Něco, v čem se vy osobně budete cítit nejlíp.

Pár tipů na závěr

Ať už se rozhodnete při pořizování svatebních šatů jít jakoukoli cestou, nezapomeňte na pár praktických tipů na závěr:

  • Nebojte se radit se s těmi, kdo si již šaty na svatbu vybírali. Jaké mají nejlepší zkušenosti?
  • Začněte s plánováním svatebních šatů zavčas. Není nic horšího, než když se jejich příprava nestíhá.
  • Šaty zkoušejte zásadně s obutou obuví, kterou na svatbě chcete mít. Právě obuv může někdy zásadně ovlivnit výšku šatů nebo kalhot.
  • Doplňky vybírejte až poté, co budete mít koupené svatební šaty

 

Kamila

Půjčovna svatebních šatů: www.anteva.cz

 

| Žádný komentář »