fotograf na svatbu

Svatební fotograf

Svatební fotografie jsou nedílnou součástí každé svatby. Proto je důležité vybrat si takového fotografa, který vám pomůže uchovat krásné vzpomínky.

Podle jakých kritérií vybrat svatebního fotografa

Ať už plánujete klasickou svatbu anebo ji chcete pojmout, jakkoliv netradičně, vždy bude asi vaším cílem mít na tento významný den co nejhezčí vzpomínky. Lidská paměť je ale nedokonalá a je tedy dobře, že existuje několik způsobů, jak si krásné, dojemné, nebo vtipné okamžiky moci znovu připomenout.

 • Nejvíce využívanou možností je pochopitelně pořízení fotodokumentace.

V současné době najdete celou řadu fotografů a firem, které se o tento prvek postarají. Je ale velice těžké se v nich orientovat a vybrat si takového, který vám zajistí skutečně kvalitní fotografie a možná i něco navíc.

Fotograf na svatbu

Zjistěte si informace a vybírejte vylučovací metodou

V prvním kroku je dobré projít si několik nabídek, abyste zjistili, v jakých cenových relacích, se které služby pohybují. Pak se můžeme rozhodnout, kolik přibližně do pořízení svatebních fotografií hodláte investovat.

 • Na různých internetových stránkách svatebních fotografů také zjistíme, jaké jsou možnosti v oblasti poskytovaných služeb.
 • Jestli se jedná jen o „nacvakání“ několika desítek fotek anebo můžete získat něco navíc.
 • Tím může být svatební fotokoutek nebo jiné dekorativní či vtipné předměty.

Prohlédněte si prezentaci a přečtěte si recenze

Každý fotograf má také jiný způsob focení. Dobrou radou tedy je, prohlédnout si výsledky jeho práce. Pokud je si svým uměním jistý, pak tam bude mít celou řadu ukázek z různých příležitostí a akcí. Jestliže na jeho stránkách najdete jen strohé informace nebo pár nicneříkajících fotek, pak raději přejděte na další nabídku.

 • V rozhodování jsou také důležité reference a recenze.
 • Nikde se nedozvíte tolik zajímavých informací, jako právě z tohoto zdroje, ze zkušeností předchozích klientů.

Jen je třeba brát je tak trochu s určitou rezervou. Někdy se totiž může stát, že na diskusní fóra napíše konkurence. Ale většinou se dá tento neférový způsob jednání snadno odhalit.

 • Na diskusních fórech se nedozvíte jen to, jestli konkrétní fotograf vytváří skutečně kvalitní fotky, ale také tu zjistíte, jaký je to člověk.
 • Jestli se ke svým zákazníkům chová slušně a přátelsky nebo naopak.

Fotograf na svatbu

Důležité je včasné osobní setkání

Zkušený a kvalitní fotograf se bude snažit předcházet nedorozuměním a problémům, a proto vám může jako prevenci těchto nepříjemností nabídnout zkušební focení. Tuto informaci najdete na jeho webových stránkách. A to buď pod označením „zkušební focení“ nebo „předsvatební focení“.

 • V tu chvíli, kdy se chystáte oslovit některého profesionála na zkušební focení, už byste měli mít téměř jasno ve volbě a tuto službu požadovat po dvou, třech fotografech.
 • Pokud byste tento proces absolvovali s více fotografy, zabralo by vám to zbytečně moc času a v podstatě byste se vrátili opět na začátek.

Při zkušebním focení zjistíte nejen to, jaký má vámi vybraný fotograf styl, ale také díky osobnímu kontaktu budete vědět, jestli si budete sympatičtí. I přesto, že s vámi a vašimi blízkými stráví pouze několik hodin, jsou osobní sympatie velice důležité.

Pro osobním setkání si vyjasníte detaily

Osobní setkání není dobré vynechat ani v případě, že přeskočíte krok zkušebního focení. Při osobním setkání totiž dořešíte všechny detaily. Fotografa jistě bude zajímat, v jakém stylu bude vaše svatba probíhat a kolik na ní bude přibližně osob.

 • Další potřebnou informací bude, jestli bude svatba probíhat především v interiérech nebo chystáte například večerní party pod širým nebem.

V rozhovoru také nastíníte, jakou máte představu o počtu fotografií. Jestli s nimi chcete zaplnit celou jednu pomyslnou skříň nebo vám bude stačit výběr dvaceti, třiceti nejzdařilejších. V tomto smyslu je méně někdy více. Fotograf, který má za úkol v podstatě nepřetržitě dokumentovat, se nemůže dostatečně soustředit a nechtěně mu mohou uniknout opravdu zajímavé okamžiky.

 • Jistě vám poradí, jaká by mohla být zlatá střední cesta.

Fotograf na svatbu

Důležitou součástí dohody je písemná smlouva

Profesionál, který si zakládá na svém dobrém jménu, vám jistě sám nabídne smlouvu. V ní by mělo být mimo jiné uvedeno, jaké je řešení v případě, že nedorazí nebo za sebe pošle náhradu. Tento problém může pochopitelně nastat. Jsme jen lidé a nikdy nevíme, co nás čeká v příštích chvílích. Dalším důležitým bodem je uvedení podmínek užívání vašich fotografií z jeho strany.

 

Svatební fotokoutek dodá svatbě vtip a zábavu

Velice oblíbenou možností, jak dodat svatebním fotografiím originalitu, je využití fotokoutku. Díky němu snížíte riziko, že by se vaši hosté na svatbě nudili. Tento prvek je totiž zábavou, která nikdy neomrzí. Nápadů může být nepřeberně.

 • Výhodou fotokoutku je například to, že se dá v průběhu focení měnit pozadí.
 • Tento efekt bude zárukou velice rozmanitých a zajímavých fotek.

Nabídka rekvizit pro fotokoutek je velice široká. Od klobouků, paruk, brýlí až po oblíbené myšlenkové nebo konverzační bubliny.

 • Další výhodou fotokoutku je, že se dá vytvořit v podstatě na míru vašim představám a stylu svatebního dne.
 • Vyfotit se můžete například na Havaji, před Eiffelovou věží nebo na Sahaře.

Pronajmout fotokoutek na svatbu si můžete na libovolný čas. Na jednu hodinu nebo na celý den. Je to jen na vás. Vždy vám ho připraví profesionál a v profesionálních rukou zůstane po celou dobu pronájmu. Nemusíte se tedy o nic starat a svůj svatební den si užít přesně tak, jak jste si ho představovali.

 • Rada na závěr – Není dobré po fotografovi požadovat focení a zároveň natáčení svatby. Zkušený fotograf většinou na tuto možnost ani nepřistoupí. Ví, že by utrpěla kvalita jeho práce jak v oblasti fotek, tak i záznamu.

Fotograf na svatbu

 

| Žádný komentář »