Rozlučka se svobodou

Rozlučka se svobodou

Rozlučka se svobodou je tradiční rozloučení s bezstarostným životem, kdy si budoucí novomanželé užijí poslední „pařbu“ jako nezadaní.  Dříve to byla spíše doména mladých mužů, ale to již dávno neplatí. Dívky si nyní umí užít rozlučku nejméně na stejné úrovni jako jejich protějšky.

 

Rozlučka se svobodou3

Tradice velí, že rozlučka probíhá večer před svatebním obřadem. Od tohoto zvyku se naštěstí již upustilo. Není asi větší faux pas, než zaspat vlastní svatbu. Navíc svatební den je po organizační stránce velmi náročný už od samého rána. Zvláště příprava nevěsty zabere spoustu času. Proto rozlučka večer před obřadem už opravdu patří do středověku.

Nyní se doporučuje týden nebo dva, před samotnou svatbou. To pak mají všichni účastníci rozlučkového večírku dostatek času dostat se do kondice. A to nemusí být mejdan ani tak divoký, jak o tom pojednává hollywoodský trhák Pařba ve Vegas.

TOP 10 svatebních písní pro tanec novomanželů

Organizaci rozlučky se svobodou mají nejčastěji na starosti svědci budoucích novomanželů, jak jsme psali v našem dřívějším článku.  Ale nemusí to být pravidlem.  Stačí dohoda oslavenců se skupinou nejbližších přátel.  I když je možná společná rozlučka budoucích manželů, v drtivé většině každý slaví sólo.

 

Pánská jízda

Místo oslavy je třeba prodiskutovat s budoucími novomanžely. Může to být divoký mejdan v rytmu „tour de bars“, nebo třeba víkend s kamarády na venkovské chatě okořeněný grilováním. To můžou upřednostnit muži, kteří příliš nemilují městský noční život. Pokud zvolíte častější variantu s oslavou v baru či hudebním klubu, doporučujeme sladit oděvy všech účastníků do stejného stylu.

V tom samozřejmě dominují dívky. Lze si nechat snadno vyrobit trička na zakázku, třeba s nápisem team nevěsty. Budoucí nevěsta musí být zvýrazněna. Oblíbené je i použití okrasných stuh. Muži, pokud si nenechají vyrobit speciální trika pro tuto příležitost, mohou volit jednotný „dress code“ třeba formou bílých košilí atd.

 

dámská jízda

Rozlučka se svobodou bez alkoholu?

Ač se to zdá skoro neuvěřitelné, rozlučka se svobodou nemusí být jen spousta alkoholu okořeněná objednaným striptýzem. Lze jí pojmout třeba jako netradiční sportovní aktivitu. Může to být třeba pronájem sportovního vozu a jízda s ním po závodním okruhu. Případně víkend s přáteli strávený na raftu, nemusí být také k zahození. Podobných aktivit se nyní nabízí spousta, stačí jen vybrat tu správnou.

Ti opravdu „zamilovaní“ možná raději zvolí tuto formu, aby nezklamali svojí drahou polovičku. I když trochu toho alkoholu asi pravděpodobně na rozlučce stejně poteče, nemusí to být zběsilý závod o pořádnou „opici“. Ranní kocovina spojené s nechtěnými zážitky už zkazila dojem z nejedné oslavy.

Svatební dary ještě na rozlučku nepatří, ty si schovejte až na samotný svatební den. Bývá zvykem, že účastníci rozlučky připraví společně překvapení pro oslavence. A opravdu to nemusí být striptér(ka), kterou by druhá polovička svatebního páru neviděla ráda.

Rozlučku se svobodou je třeba si pořádně užít, ale je třeba upozornit účastníky, že ne všechno z oslavy musí být nutně zveřejněno na sociálních sítích. Jsou známé mnohé příběhy, kdy divoká rozlučka se svobodou zmařila následující svatbu.

Kdo rozlučku se svobodou platí?

Vše záleží na stylu a prostorách, kde se loučení se svobodou koná.

  • Hostitel platí, když jste na chalupě a grilujete. Hosté samozřejmě mohou sami donést něco na zub.
  • Vyrážíte-li do města, hostitel by měl zaplatit večeři a první útratu v restauraci.

Je-li součástí večera nějaký zážitek jako překvapení pro nevěstu/ženicha, skládají se na něj hosté rozlučky předem. Organizuje jej obvykle svědek nebo družička.

| Žádný komentář »