Důležité informace

Důležité informace, které potřebuje váš svatební DJ vědět

Velice často se setkávám s tím, že klienti vůbec nemají představu o tom, jaké informace jsou pro jejich svatebního DJ důležité a co všechno potřebuje vědět. Proto jsem pro snoubence v tomto článku sepsal několik užitečných rad, na co se mají připravit, jaké otázky mohou od DJ na svatbu očekávat, co ho kromě hudby bude zajímat atd. Jestliže patříte mezi mé klienty, doporučuji si textík přečíst. Já osobně, pokud to situace a okolnosti dovolí, vždy preferuji předsvatební schůzku. Určitě je pro mne příjemnější se se snoubenci setkat ještě před svatbou a osobně se poznat. Na případnou schůzku je pak dobré se trochu připravit a alespoň částečně znát odpovědi na mé dotazy.

  • Místo, čas a počet svatebních hostů
  • Preferovaný hudební styl(y)
  • Hudba na obřad
  • Píseň na první tanec/tanec s rodiči
  • Moderování ( důležité okamžiky, svatební zábava)
  • Osobní předsvatební schůzka

Důležité informace

Místo, čas a počet svatebních hostů

Místo, kde se svatba bude odehrávat, mi většinou klienti sdělí již v poptávce. I přesto se vždy ptám na přesný název podniku a jeho adresu. Znám několik restaurací se stejným názvem, nacházejícím se na odlišných místech a velmi nerad bych skončil někde úplně jinde J Je také dobré vědět, zda-li se svatba bude konat pouze ve vnitřních/venkovních prostorech nebo to bude kombinace obojího.

Na svatby většinou jezdím s hodinovým předstihem, záleží, o jak náročnou akci jde. Vyložení a zapojení techniky, rozmístění světel a sestavení DJ pultíku nějaký ten čas zabere. Příprava techniky se do celkové délky hudební produkce nezapočítává. Hudební produkce začíná ve chvíli, kdy pustím hudbu. Jestliže si přejete nazvučit obřad, doporučuji odstartovat hudební produkci již na příchod hostů, zhruba 20 – 30 minut před začátkem obřadu.

Mezi důležité informace patří i počet svatebních hostů. Na středně velkou svatbu o cca 80 lidech postačí „základní technika“. Jestliže se jedná o větší svatbu, rozsáhlé velké prostory, doporučuji základní techniku doplnit například o subwoofer pro lepší a kvalitnější zvuk.

Preferovaný hudební styl

Zajímat mě bude jaký styl hudby preferujete, kdo patří mezi oblíbené zpěváky a kapely, jaké písně by měli na svatbě zaznít a naopak. Sepsat si můžete playlist i blacklist. Pro Vaše hosty velmi rád zahraji i písničky na přání. Za svoji dlouhou praxi jsem nashromáždil obrovské množství různých hudebních stylů a žánrů. Na svatbách hraji téměř vše, od 60.let až po současnou hudební scénu, ale po domluvě jsem schopen zahrát skutečně všechno.

Důležité informace, které potřebuje váš svatební DJ vědět

Hudba na obřad

Při výběru hudby na svatební obřad si dejte záležet. Hudba v každém z nás zanechává emoce a při samotném obřadu ještě více umocní výjimečnost onoho okamžiku. Hudba by Vás měla vystihovat a měla by Vám být něčím blízká. Většinou si klienti volí romantické skladby, ale zažil jsem i pravý opak, kdy ženich nastupoval na znělku z filmu Hvězdné války alias „Darth Vader“. Pobavené výrazy překvapených hostů mluvili za vše. Bylo to nečekané, originální, vtipné a hezké zároveň a přesně to vystihovalo ženicha.

Jak jsem již zmínil na začátku, hudební produkci doporučuji odstartovat již při příchodu hostů na obřadní místo cca 20 -30 minut před začátkem obřadu vhodnou podkresovou hudbou, která navodí příjemnou atmosféru.

Hudbu volíme na příchod ženichapříchod nevěsty ( případně svědků ), výměnu prstýnků nebo první novomanželský polibek ( nemusí být ), gratulace a špalír. Pro inspiraci na hudbu na obřad se můžete podívat ZDE.

Důležité informace, které potřebuje váš svatební DJ vědět

Píseň na první tanec/tanec s rodiči

První novomanželský tanec většinou odstartuje večerní party. Promyslete si, na jakou píseň budete tančit vy a zdali bude probíhat i tanec s rodiči a svědky ( ne vždy si to snoubenci přejí ).

Moderování

Další z mých otázek bude ohledně moderování. Běžně moderuji důležité okamžiky během dne a zábavu v podobě svatebních her. Moderování může probíhat i v kombinaci se svědky. Znám většinu svatebních her nazpaměť, ale i přesto je dobré předem vědět, o jaké hry půjde. Na oblíbené svatební hry se můžete podívat ZDE.

Osobní předsvatební schůzka

Pokud to situace dovolí, tak předsvatební schůzka je vždy fajn. Na schůzce se můžeme osobně poznat a probrat veškeré detaily co se hudby týče, Vaše přání a představy, jak by svatební party měla probíhat. Samozřejmě ne vždy to jde. Schůzku může zhatit vzdálenost či jiné okolnosti, v tomto případě může dobře posloužit například skype nebo mi můžete jednoduše sepsat vše do mailu.

Disponuji i vlastním profesionálním https://fotokoutekfunbox.cz/, který mám v kombinaci s DJ za zvýhodněnou cenu.

 

| Žádný komentář »