dřevěné dekorace na svatbu

Dřevěná dekorace na svatbu

Dřevěná dekorace je skvělá volba na vaši veselku, protože svatba je radostný den. Je také výjimečným dnem. Člověk se za život zpravidla nežení nebo nevdává tak často, aby se mohla svatba považovat za běžnou událost. Pokud jste milovníci netradičních okamžiků, co se dá udělat pro to, aby právě taková byla i vaše svatba? Řešení může být v celkové pojetí svatby. Co svatbu pojmout v takzvaném dřevěném stylu?

Už starověký král Šalomoun, proslulý svým bohatstvím a moudrostí, investoval při stavbě jeruzalémského chrámu do kvalitního cedrového dřeva. Dřevo je nenahraditelný a výjimečný materiál. Jak napsal český spisovatel Jan Sobotka: „Ze dřeva lze vyrobit ledacos. Jen stromy ne.“ Pusťte tedy dřevo i na svoji svatbu. Co všechno se ze dřeva dá vyrobit? Jak takovou dřevěnou svatební výzdobu pojmout, aby byla dekorace na svatbě pestřejší? Jaký je rozdíl mezi dřevěnou, přírodní a rustikální výzdobou? Máme pro vás několik tipů.

dřevěné dekorace na svatbu

 

Vychutnejte si přípravu

Nakupování věcí potřebných pro svatbu nemusí být vůbec jednoduchá věc. Některé muže to dokonce stresuje. Pokud jde ale o výběr té správné dřevěné dekorace pro váš svatební den, zkuste si společné přípravy i vlastní výběr vychutnat. Berte to jako návštěvu galerie, muzea, obchodu s oblečením. Inspirujte se tím, co všechno je k dispozici. Vymýšlejte, kombinujte, představujte si. Co se vám oběma líbí nejvíc? Co ze všech dřevěných doplňků nesmí chybět právě u vás? Co oslovilo nejvíce budoucího ženicha? Co naopak nevěstu? Dají se vaše představy zkombinovat?

Nezapomeňte, že výběr dřevěné dekorace na svatbu, může být časem, který trávíte s člověkem, kterého na celém světě milujete nejvíc.

Při přípravě výzdoby pro svatební den můžete vybírat ze dvou zajímavých dekorů. Jednak může jít o výzdobu dřevěnou, dále pak o  výzdobu rustikální. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jak už bylo řečeno, dřevo lidé milují. Evokuje v nás pocit čistoty, pohodlí a bezpečí. Mezi dřevěné dekorace vhodné pro vaši svatbu mohou patřit dřevěná kolečka. Ty menší se dají používat jako podložka pod skleničky, ty větší pod svícny nebo další okrasu. Do dřevěné podložky se dají vyřezat i předem připravené otvory na svatební prsteny. Stejně tak své místo mají dřevěné bedýnky. Do nich se dají ukládat dárky pro novomanžele, květiny pro nevěstu nebo jiné drobnosti. Ze dřeva se samozřejmě vyrábí i dřevěné pokladničky, kam mohou hosté věnovat jakýkoli obnos v rámci obdarování nového manželského páru.

Dřevěná dekorace na svatbu – Rustikální výzdoba

Druhou zmiňovanou oblíbenou formou svatební výzdoby je rustikální pojetí. Rustikální styl pochází z bohatých rodin anglického a francouzského venkova. Tento směr je založen na použití mnoha přírodních materiálů, ideálně ve vzájemné kombinaci. Může jít například o dřevo kombinované s cihlou, kamenem nebo kovem.

Pokud si zvolíte rustikální výzdobu svatby, neměli byste určitě zapomenout na slavobránu. Ta by měla být umístěná v přírodě. Vyrobena je ideálně z přírodního materiálu a ozdobena jemnou látkou. Využít se dají kupříkladu větve ze stromů nebo ne příliš silné kmeny. K rustikální výzdobě patří i takzvané barikované sudy, které nahrazují barové pulty. Mezi rustikální dekorace jednoznačně patří i využité slámy, a to buď jako dekorace nebo jako improvizovaná židlička. V neposlední řadě pak součástí takového pojetí svatby jsou již zmiňované dřevěné doplňky jako kolečka, bedýnky nebo další doplňky.

Ze dřeva či jakýchkoli jiných přírodních materiálů může být vyroben i pomocný stolek, který využívá dj na svatbu při odpolední svatební zábavě. Ten si s sebou určitě přiveze profesionální aparaturu, ale proč ho „neozdobit“ také? Svatbě to dodá jednotný ráz a příjemný pocit z nevšedního zážitku. A o to přeci jde.

dřevěné dekorace na svatbu

 

| Žádný komentář »