5 tipů, jakou zvolit kravatu na svatbu

5 tipů, jakou zvolit kravatu na svatbu

Na svatbu se chystáte a nevíte, jakou kravatu zvolit?

Zde je 5 tipů, které vám pomohou vybrat ten správný kousek.

Zvažte dress code

Než si vyberete kravatu, zjistěte, jaký dress code na svatbě platí. Pokud je svatba formální, zvolte tradiční jednobarevnou kravatu v tmavších tónech. Pokud je svatba méně formální, můžete si dovolit více barev a vzorů.

Sladění s oblekem

Kravata by měla být sladěna s oblekem, který nosíte. Pokud máte tmavý oblek, zvolte jemnější kravatu v jemnějším vzoru. Pokud máte světlý oblek, můžete si dovolit výraznější kravatu.

Barvy a vzory

Pokud nevíte, jakou barvu nebo vzor zvolte, zaměřte se na barvu obleku a košile. Pokud máte světlý oblek a bílou košili, můžete si dovolit více barev. Pokud máte tmavý oblek a bílou košili, zvolte jednobarevnou kravatu v tmavších tónech.

Materiál

Kravatu si vybírejte podle materiálu, který vám bude pohodlný a bude se dobře nosit. Pokud máte rádi lesklý povrch, zvolte hedvábnou kravatu. Pokud preferujete matný povrch, zvolte bavlněnou nebo vlněnou kravatu.

Výraznost

Na svatbu si můžete dovolit více výraznou kravatu než na kancelářské jednání. Zvažte, jaký dojem chcete na svatbu udělat. Pokud chcete být lepší, zvolte kravatu s výrazným vzorem nebo výraznou barvou. Pokud chcete být diskrétní, zvolte jednobarevnou kravatu v tmavších tónech.

5 tipů, jakou zvolit kravatu na svatbu

Jaké jsou tipy uvázání kravaty na svatbu?

Existuje mnoho způsobů, jak uvázat kravatu na svatbu, ale některé z nejoblíbenějších jsou:

Prattův uzel

Univerzální uzel, který se hodí ke každému druhému košile a kravaty. Tento uzel se skládá z jednoho hlavního uzlu a dvou závitů.

Windsorův uzel

Uzel, který je vhodný k větším a širším kravatám. Tento uzel se skládá ze dvou hlavních uzlů a tří závitů.

Poloviční Windsorův uzel

Menší varianta Windsorova uzlu, která je vhodná pro menší kravaty a užší límce košil.

Bow uzel

Klasický uzel, který se používá na kravaty se širším koncem a je vhodný pro formální události jako jsou svatby. Tento uzel se skládá z jednoho hlavního uzlu a dvou křížících se závitů.

Four-in-hand uzel

Nejoblíbenější uzel, který je vhodný pro většinu košil a kravat. Tento uzel se skládá z jednoho hlavního uzlu a jednoho závitu.

Při výběru uzlu na kravatu na svatbu je dobré zvážit celkovou délku a šířku kravaty, vaši postavu a styl oblečení, aby se vám kravata skvěle hodila a ladila s celkovým vzhledem.

Kravata nebo motýlek? Co je běžnější?

Oba kousky jsou vhodné na svatbu a záleží pouze na osobním vkusu. Nicméně, většina mužů dává přednost kravatě na svatbu, jelikož je více tradiční a formální. Motýlek je spíše alternativní volbou a hodí se pro svatby s netradičním dress codem nebo pro muže, které chtějí přinést do svého vzhledu něco speciálního a originálního. Nicméně, je třeba si motýl, že vyžaduje zvláštní styl oblékání, aby se vám hodilo k vašemu obleku a košili.

5 tipů, jakou zvolit kravatu na svatbu

Historie kravaty

Kravata je ozdobný kus látky, který se nosí kolem krku a zpravidla je pevně spojen s košilí. Historie kravaty sahá až do 17. století, kdy francouzský král Ludvík XIV. začal nosit ozdobné šatky kolem krku. Tyto šátky byly zdobenými krajkami a mnoha dalšími ozdobami.

V 18. století se objevily první kravaty, které byly vyrobeny z hedvábí. Tyto kravaty byly velmi dlouhé a měly velký konec, které se zpravidla kolem uvazovaly do oblouku krku.

V 19. století se kravaty staly běžným doplňkem mužského oblečení. V této době se také objevily první kravatové uzly, které lze použít pro různé druhy kravatových stylů.

V 20. století se kravata stala nezbytnou součástí mužského oblečení. V této době se také objevily různé druhy kravatových tkanin, jako jsou vlna, bavlna a polyester. Kravaty se staly výrazným symbolem elegance a formálnosti a oblíbené muži mezi všemi profesí.

Dnes je kravata stále běžným doplňkem mužského oblečení. Kravaty jsou k dostání v různých stylech, barevných kombinací a materiálů a jsou oblíbené nejen na formální akce, ale také na společenské akce a svatby.

Výběr správné kravaty na svatbu může být náročný, ale s těmito pěti tipy by měl být výběr jednodušší. Zvažte dress code, sladění s oblekem, barvy a vzory, materiál a výraz a určitě si vyberete dokonale kravatu, která bude ladit s vaším celkovým vzhledem na svatbě. Ať už se rozhodnete pro kravatu nebo motýlka, vždy si pamatujte na to, že je důležité, aby váš doplněk hodil k celkovému stylu oblečení.

 

| Žádný komentář »